Zaburzenia połykania – dysfagia w przebiegu chorób neurologicznych
Jeśli problemy z połykaniem dotyczą Ciebie lub kogoś z twoich bliskich zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem. Dowiesz się z niego jakie mogą być objawy zaburzeń połykania i co powinno skłonić Cię do zgłoszenia się do specjalisty. Jakie badania można wykonać aby zdiagnozować zaburzenia połykania? Jakie mogą być konsekwencje tych trudności? Na co zwrócić uwagę podczas jedzenia oraz przede wszystkim jak ćwiczyć mięśnie ważne dla połykania.
mgr Iwona Pietrzyk-Krawczyk
Specjalista Neurologopedamgr Paula Grzeszczuk
Doktorantka w Zakładzie Logopedii i Emisji Głosu UWPromocja
Kupując ten poradnik zyskujesz:
- 1 godzinę filmów edukacyjnych
- dostęp na komputerze i urządzeniu mobilnym
- zestaw ćwiczeń do pobrania
- tabela posiłków do pobrania
- dostep dla Ciebie oraz 2 członków rodziny
- dostęp na okres 12 miesięcy
Masz pytanie lub potrzebujesz więcej informacji – zadzwoń
604 190 505 (pon-pt, 9:00-17:00)Opis Poradnika
Dysfagia neurogenna, czyli zaburzenia połykania pojawiające się w przebiegu chorób neurologicznych w tym także udarów, występuje u około połowy pacjentów.
Dysfagia to trudności dotyczące zarówno pobierania pokarmów, np. jego odgryzania, żucia, formowania kęsa, transportowania go z jamy ustnej do gardła, samego przełknięcia, a także przesuwania tego kęsa przez przełyk do żołądka. Trudności z połykaniem mogą wystąpić na każdym jego etapie.
Czy płyny wyciekają Ci z jamy ustnej? Czy podczas picia krztusisz się lub kaszlesz? Czy w czasie jedzenia coś Ci przeszkadza, zalega w gardle i nie możesz tego porządnie odkrztusić? Jeśli te problemy z połykaniem dotyczą Ciebie lub kogoś z twoich bliskich zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem. Dowiesz się z niego jakie mogą być objawy zaburzeń połykania i co powinno skłonić Cię do zgłoszenia się do specjalisty. Jakie badania można wykonać aby zdiagnozować zaburzenia połykania? Jakie mogą być konsekwencje tych trudności? Na co zwrócić uwagę podczas jedzenia oraz przede wszystkim jak ćwiczyć mięśnie ważne dla połykania.
Oprócz lekcji video będziesz mógł skorzystać z tabeli przeznaczonej do kontroli przyjmowanych ilości jedzenia oraz wydrukować wszystkie, prezentowane w materiale video ćwiczenia. Dodatkowo dowiesz się czego unikać podczas spożywania posiłków i co może zwiększać ryzyko zachłyśnięcia oraz o najczęściej popełnianych błędach podczas ćwiczeń.
Czego dowiesz się z poradnika?
Dysfagia neurogenna i jej objawy
Zasady bezpiecznego jedzenia
Wstęp do części ćwiczeniowej
Ćwiczenia oddechowe
Ćwiczenia fonacyjne
Opinie Pacjentów
Anna Urbańska
Oby ta wiedza docierała jak najszybciej do pacjentów i ich rodzin, żeby wiedzieli jak postępować. Ta wiedza jest bezcenna w pierwszych dniach po incydencie i w dalszej rehabilitacji. Mój mąż po udarze krwotocznym od kwietnia zeszłego roku. Powolutku chodzimy już nawet 3 km, ale lewa ręka nadal niewładna. Jak najwięcej takich filmików dla pacjentów Panie Jacku. Dla pacjentów, którzy nie mają dostępu do porządnej rehabilitacji z różnych względów, a chcą walczyć o powrót do jak najlepszej sprawności. Szczególnie ręki, której trudniej wrócić niż kończynie dolnej. Bardzo dziękujemy za tę platformę i udostępnię gdzie są da, żeby ludzie mogli wiedzieć, że mogą za drobną opłatą skorzystać z fachowej porady i prawidłowo ćwiczyć.
Promocja
Kupując ten poradnik zyskujesz:
- 1 godzinę filmów edukacyjnych
- dostęp na komputerze i urządzeniu mobilnym
- zestaw ćwiczeń do pobrania
- tabela posiłków do pobrania
- dostep dla Ciebie oraz 2 członków rodziny
- dostęp na okres 12 miesięcy